پیش دبستان و دبستان غیردولتی پسرانه تلاش

Talash Smart School

پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه تلاش اداره کل آموزش و پرورش استان تهران

معرفی کتاب اختراع سری

کتاب اختراع سری (مجموعه مدرسه پرماجرا)

اسم من اِی. جِِی است و از مدرسه متنفرم.

می دانید من چه آرزویی دارم؟ اینکه برای یاد گرفتن همه چیزهایی که در مدرسه یادمان می دهند، توی کله هایمان رایانه ای داشته باشیم! یعنی برای ریاضی، علوم اجتمـاعی، روخوانی و تمام چیزهای به درد نخوری که معلم ها می گویند باید یاد بگیریم، نرم افزارهایی وجود داشته باشد. آن وقت فقط کافی است هر نرم افزاری را که لازم دارید، صاف توی سرتان نصب کنید. این جوری دیگر لازم نیست به مدرسه بروید! 
فکرش را بکنید. اگر کله های رایانه ای داشتیم، آن وقت می توانستیم وقت بیشتری برای انجام کارهایی که دلمان می خواهد، داشته باشیم. کارهایی مثل ورزش، بازی ویدئویی، سینما رفتن و هله هوله خوردن، خیلی کیف می دهد. اگر چنین رایانه ای وجود داشت، من به سه سوت یکی از آنها را می خریدم. ولی گمان می کنم تا وقتی که کسی پیدا شود و رایانه ای را که بشود توی کله مان نصب کنیم، اختراع کند ما ناچاریم همچنان به مدرسه برویم.عجب حال گیری ای!
ما تازه دورخوانی در کلاس دوشیزه دیزی را تمام کرده بودیم که آقای کلاتز، مدیر مدرسه، وارد کلاس شد. نکته قابل توجه در مورد او این است که هیچ مویی روی سرش ندارد. دریغ از یک تار مو! حدس می زنم وقتی کلاه سرش می گذارد، لیز می خورد و می افتد، چون چیزی نیست که آن را نگه دارد.  دوشیزه دیزی پرسید: « آقای کلاتز! ما لذت دیدار شما را مدیون چه هستیم؟ » ( این طرز حرف زدن بزرگ ترها برای گفتن این جمله است: « اینجا چه کار دارید؟ » ) آقای کلاتز گفت: « می خواستم یک جوک جدید برایتان تعریف کنم. »
اوه نه! آقای کلاتز بی مزه ترین جوک های تاریخ جهان را تعریف می کند. ( ۲) آقای کلاتز پرسید: « می دانید بهترین جایی که می شود یک دستگاه کنترل از راه دور را نگه داشت، کجاست؟ » همه فریاد زدیم: « کجاست؟ »  او جواب داد: « در یک جای دور! گرفتید؟ هاهاها! » جوک آقای کلاتز خیلی بی مزه بود، اما خودش از شدت خنده دولا شده

ناشر: انتشارات گام

نویسنده: دن گاتمن

سال انتشار: 1390

مترجم: مونا قائمی

قیمت خرید فایل pdf :  3000 تومان

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...